Systemowe kasy fiskalne

Systemowe kasy fiskalne

Jako ostatni temat dotyczący kas fiskalnych przedstawiliśmy przenośne i małe kasy fiskalne. Tym razem przedstawimy informacje dotyczące systemowych kas fiskalnych firmy ELZAB, które można nabyć w Medi-Comp.pl

 

 

Kasy systemowe to grupa kas rejestrujących, która jest adresowana do dużych placówek handlowych – głównie do miejsc o bardzo dużym natężeniu ruchu, a także do placówek, które mają kilka stanowisk kasowych. Cechą tych kas jest bardzo duża liczba kodów PLU (baza towarów znajdująca się w pamięci) – od 16 tys. Do 100 tys. Pozycji (Kasa fiskalna Elzab Delta Max). Oprócz standardowych portów komunikacyjnych posiadają również porty Ethernet, które umożliwiają równoczesną zdalną komunikację zarówno z programem magazynowym, jak i np. z monitoringiem.

 

Kasy fiskalne a współpraca z innymi urządzeniami

 

Kasy systemowe współpracują również z innymi urządzeniami wpływającymi na przyspieszenie obsługi klienta np. wagą lub czytnikiem  kodów kreskowych oraz pozwalają na odczyt kopii elektronicznej. Istnieje możliwość pracy w sieci z komputerem i szeregiem innych kas. W przypadku kas fiskalnych systemowych transmisja danych do komputera jest wykonywana w czasie rzeczywistym. Do kas fiskalnych systemowych firmy Elzab można również podpiąć terminale firmy PayTel, nasi serwisanci Medi-Comp.pl podepną Państwu terminal do wybranej kasy fiskalnej (współpraca z Elzab Jota oraz Elzab Delta).

Przy wyborze każdej kasy należy jednak zwrócić uwagę na wiele punktów. Ważne jest przeznaczenie kasy fiskalnej czyli w jakim punkcie będzie ona używana. Czy będzie stała na ladzie czy ma być mobilna? Warto też wybrać odpowiedni wyświetlacz zarówno dla klienta – gdzie będzie mógł bez problemu odczytać kupowany towar, a także dla sprzedawcy – na którym szybko sprawdzi co jest wbite na paragon oraz z łatwością odczyta komunikaty przekazywane przez kasę.

 

Kasa rezerwowa

 

W przypadku codziennej sprzedaży warto również pomyśleć o kasie rezerwowej. Co daje zakup kasy rezerwowej?

 

 

W wyniku nieprzewidzianych zdarzeń może dojść do sytuacji, w której kasa podstawowa zostanie uszkodzona (np. zalanie kasy, upadek). Aby moc kontynuować pracę należy posiadać zarejestrowaną kasę rezerwową. Decydując się na zakup kasy rezerwowej jednocześnie z kasą podstawową można skorzystać z odliczenia w wysokości do 700 zł (nie więcej niż 90% ceny netto) na każdą zgłoszoną kasę.

Posiadanie kasy rezerwowej daje następujące korzyści:

  • można kontynuować pracę nie tracąc przychodów (sklepy w galeriach handlowych często płacą kary za zamknięcie stoisk),
  • serwis można umówić w dogodnej chwili, a termin naprawy nie staje się krytyczny,
  • niższy koszt naprawy (nie płaci się dodatkowo za wezwanie serwisu w trybie natychmiastowym),
  • po okresie około 6 lat, gdy pamięć fiskalna kasy podstawowej się zapełni, można przekształcić kasę rezerwową w kasę podstawową,
  • kupując kasę rezerwową jednocześnie z podstawową oszczędza się 700 zł.

 

 

Biuro Obsługi Klienta Medi-Comp.pl dobierze odpowiednią kasę fiskalną wraz z programem, a nasi serwisanci skonfigurują całe stanowisko dla Państwa, dzięki czemu będą Państwo mogli od razu ruszyć ze sprzedażą nawet w tym samym dniu.