Terminal płatniczy za darmo

Terminal płatniczy za darmo

Prawie każdy z nas używa do transakcji karty płatniczej zamiast gotówki Medi-Comp.pl wraz z firmą PayTel  bierze udział w programie Polska Bezgotówkowa. O co w tym chodzi? Wyjaśniamy.

 

Polska Bezgotówkowa jest programem Fundacji Polska Bezgotówkowa i rozpoczęła swoją działalność w 2018 roku. Przedsiębiorca podpisując umowę w ramach programu Polska Bezgotówkowa nie ponosi żadnych kosztów za użytkowanie terminala płatniczego przez okres 12 miesięcy (warunkiem jest obrót na terminalach mniejszy od 100 tys. zł). W ramach programu przedsiębiorca może otrzymać do 3 terminali. Dla każdego terminala okres 12 miesięcy jest liczony od momentu aktywacji terminala. Udział w tym programie mają również firmy VISA i Mastercard czyli najbardziej popularne firmy wydające karty płatnicze.

 

Program ten nie jest niestety, adresowany do każdego przedsiębiorcy. Udział w nim mogą wziąć ci, którzy w okresie ostatnich 12 miesięcy w swoim punkcie handlowo-usługowym nie akceptowali płatności bezgotówkowych. Do Programu mogą przystąpić sieci handlowo-usługowe – obejmujące mniej niż 5 placówek lub franczyzobiorcy działający w ramach franczyz obejmujących nie więcej niż 5 placówek.

Dlaczego warto posiadać terminal płatniczy?

Terminal płatniczy warto posiadać w momencie rozwoju firmy. Z danych Narodowego Banku Polskiego wynika, że na koniec czerwca 2018 roku na rynku funkcjonowało 705 tys. terminali płatniczych. To około 120 tys. terminali niż w czerwcu 2017 roku! W większości (prawie 698 tys.) terminali płatniczych pozwalało na kontakt zbliżeniowy.  Warto zwrócić uwagę również na funkcję BLIK i Cashback. Funkcja BLIK pozwala na zapłacenie telefonem (oczywiście telefon musi posiadać funkcję NFC), a opcja Cashback pozwala na wypłatę pieniędzy np. w sklepie (jednak ta suma jest ograniczona zazwyczaj do 300 zł). Co więcej BLIK w telefonie pozwala również na podjęcie pieniędzy z bankomatu, jak i również zapłaty telefonem w Internecie – poprzez podanie specjalnego kodu z aplikacji bankowej.

 

Jeżeli Państwa placówka chce się rozwinąć i jest zainteresowana pozyskaniem terminala płatniczego – za darmo, zapraszamy do kontaktu z naszym Biurem Obsługi Klienta. Dobierzemy odpowiedni terminal do Państwa placówki, a także zaoferujemy korzystne warunki po 12 miesiącach.